Ринок праці: які професії мають попит під час війни

Під час вивчення освітньої програми «Технології цифрового розвитку», спеціальність 121-Інженерія програмного забезпечення, можна отримати необхідні знання для опанування цієї професії. Як не крути, але маркетологи потрібні сьогодні будь-якому бізнесу, адже без грамотної стратегії просування, якісного контенту, воронки продажу і соціальних мереж — продавати неможливо. Бренди, які хочуть досягти успіху в сучасному диджитал-світі, потребують маркетологів, які зможуть забезпечити просування їхніх продуктів та послуг в інтернеті. Так ви не просто вивчаєте програмування, але й розбираєтесь із наслідками роботи складних мереж, для чого знадобиться глибоке знання статистичних методів, аналітики, теорії управління. До цього напрямку належать такі професії, як системний інтегратор, адміністратор баз даних, аналітик. Еколого-економічний моніторинг, математичні моделі процесів або об’єктів, автоматизація підрахунку, аналіз інформаційних систем, бази даних та знань, штучний інтелект тощо – все це області, де ви зможете проявити себе.

“Такий курс в середньому коштує тисяч грн, держава компенсує приблизно 15 тисяч грн”, – пояснив він. Сьогодні рівень заробітної плати маркетолога у середньому $1500.

Для IT-галузі розробляють зміни до Класифікатора професій

Архітектор «розумних будинків» – фахівець, який займається розробкою системи клімат-контролю будинку, охоронною системою, інформаційною системою з можливістю віддаленого доступу до будинку і т.д. Молодим компаніям потрібні спеціалісти, які розробляють і просувають сайти. Часто такі роботодавці шукають універсальних профі, які одночасно зможуть виконувати функції програміста, верстальника, дизайнера, системного адміністратора.

Які професії належать до IT

Франка мінімальний прохідний з математики – 140 балів, у КНУ ім. Шевченка потрібно набрати мінімум 150 балів, а з інших предметів – не менше 124. Проте, ознайомившись з умовами розрахунку конкурсного балу, ви можете помітити, що найвищий коефіцієнт у кожному навчальному закладі відноситься саме до математики. Охочих стати світчерами багато, бо робота в IT-компаніях вважається престижною і високооплачуваною.

У Франції з’явиться податок для Google, Facebook і інших IT-гігантів

“Ця професія кардинально змінила моє життя”, – каже Микола. Після вишу у 2016 році вирішив працювати в країні ЄС, де була легка процедура нострифікації диплома. Для багатьох з них шлях в IT почався з розчарування у попередній професії.

За останні роки з’явилось безліч курсів, де готові навчити таємниць роботи тестувальника (в 2016 в Україні зафіксували 73 IT-шкіл і навчальних центрів). За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи тестувальником. Знання ОС Windows, Mac OS і, при необхідності тестування мобільних додатків, платформ Android та iOS.

Тестувальник ПЗ

При прогнозуванні затребуваності професій, потрібно враховувати безліч чинників, і деякі з них передбачити неможливо. До таких факторів належать зовнішньополітичні відносини, глобальні катастрофи, швидкий технологічний розвиток. Для зручності застосування Класифікатор має відображати актуальний стан ринку зайнятості. Наразі Класифікатор передбачає такі застарілі назви для професій IT-фахівців, https://wizardsdev.com/ як, наприклад, програміст прикладний, програміст системний, технік-програміст, фахівець з інформаційних технологій тощо. Про більшість сучасних IT-професій (наприклад, IT-аудитор, дизайнер бази даних, розробник бази даних, системний конфігуратор) у чинній редакції Класифікатора не згадується. Web-дизайнер— так називають людину, яка займається створенням і підтримкою сайту від А до Я.

Їх важко відрізнити від людей – боти невимушено спілкуються з клієнтами, аналізують вашу поведінку, запам’ятовують її. Тому логічно, що оператор кол-центру, консультант із технічних питань – це одні із перших професій, які перейшли до розряду незатребуваних. У нейронних мережах, які керують ботами, прописані відповіді на ваші запитання, а нові додаються до бази після вашого спілкування з машиною. Якісь із ролей замінять уже найближчими роками, інші – впродовж десятиліть. Наприклад, попри велику кількість експериментів із безпілотним транспортом, роботи “сядуть” у крісла водіїв громадського транспорту ще не скоро – занадто затратна модернізація всієї інфраструктури. Тканинної інженер і творець кіберпротезів – фахівець, який буде створювати натуральні людські тканини і поєднувати їх з протезами, для подальшої імплантації.

Припустимо, ви впевнилися, що хочете обрати саме комп’ютерну спеціальність, і серйозно замислилися над тим, як стати айтішником. Вступ у будь який ВНЗ починається з вибору конкретного напрямку, до якого найбільш пасують ваші здібності й очікуванні. Зауважте, що у ВНЗ «комп’ютерні» спеціальності мають багато спільних предметів, а навчання йде за кількома широкими напрямами. Інакше кажучи, на бакалавраті ви отримаєте загальний профіль, тоді як вузьку спеціальність доведеться обирати згодом або опановувати самостійно.

  • Сам Іван теж світчер – він прийшов в IT шість років тому з керівних посад у банківській сфері.
  • Спочатку він визначає проект, з яким йому доведеться працювати та оцінює, як це все буде виглядати (продумує структури даних).
  • Спеціаліст по робототехнічному комплексу – оператор, який обслуговує робототехнічні системи на всіх етапах експлуатації.
  • Спеціальність «Тестувальник ПЗ» виші поки що не пропонують, але на тестера легко можуть перекваліфікуватися випускники спеціальності «Програмування».

Галузь тісно пов’язана з програмуванням, але має уклін до створення апаратного забезпечення. Якщо програмісти створюють «розум» машини, то ви маєте створити фізичну основу, яка зробить його роботу можливою. Для створення апаратного забезпечення ви маєте розуміти виклики, що стоять перед програмістами, і навпаки. DS та адміністратор баз даних здаються однаковими професіями, але це не так.

Як зазначено у повідомленні Мінцифри, робоча група уже розробила перелік із 76 професій у сфері ІТ та діджитал-маркетингу. Розвивайте пам’ять, увагу, аналітичне мислення методом розв’язання логічних задач. Cloud-архітектор – відповідає за справність стратегій хмарних обчислень, керує та обслуговує хмарну архітектуру, працює над її безпекою та проєктуванням. Професор Вітт, зокрема, звертає увагу на те, що IT-фахівці сьогодні повинні бути вкрай комунікативними, вміти правильно поводитися з клієнтами, а не замикатися в собі. Причина виникнення складнощів під час навчання часто полягає й у неправильному уявленні про фах. “Існує велика кількість охочих, які б хотіли змінити своє становище, перейти до сфери IT, більш високооплачуваної та стабільної роботи. Не всі на це здатні, не всі це розуміють”, – каже вона.

Jooble: як українці створили сайт з пошуку роботи, яким користуються у понад 70 країнах

На основі праці Data Scientist-ів створено системи автомобільного «автопілоту» , різні медичні системи , а також видаються рекомендації користувачам на різних сайтах з продажу товарів та показу контенту . Не всі перспективні професії в IT-сфері пов’язані з програмуванням. Наприклад, не менш затребуваним напрямком є ​​UI/UX-дизайн — процес проєктування інтерфейсів для позитивного досвіду користувачів, які взаємодіють із продуктом чи послугою.

Основне завдання фахівців DS – збирання та впорядкування баз даних, пошук у них зв’язків та закономірностей. А на основі отриманої інформації вони створюють модель машинного навчання , яка дає можливість спрогнозувати або передбачити результат у майбутньому. Одна із найпопулярніших спеціальностей, яку обирає молодь, – менеджмент. Менеджмент це дуже актуальна професія, хоча і з’явилася багато століть тому. Якщо коротко, то менеджмент – це управління, а менеджер – той, хто керує процесом. Найвищі зарплати пропонують роботодавці з великих міст — у Києві та Харкові тестувальник може заробляти грн на місяць.

Які професії належать до IT

З кожним роком усі бізнеси стають все прозорішими у фінансовому плані. Саме тому все популярнішими будуть ставати послуги фінансиста. Адже саме ця людина зможе допомогти чесно вести усю документацію та слідкувати, де є ті чи інші прогалини у плануванні бюджету будь-якої компанії. “І робота цікава, і гроші хороші” — може сказати Оля батькам, і їм нічого буде відповісти.

Також, до 2025 року з’явиться багато нових професій, таких як:

Найбільша IT-компанія в Україні – EPAM – торік стала першою в галузі, яка перетнула межу у 10 тисяч зайнятих співробітників. А з початку цього року набрали ще співробітників, розповідає Антон Фількевич, керівник команди цієї компанії із залучення талантів в Україні, Болгарії, Румунії та Іспанії. “Багато компаній працюють з іноземними клієнтами. Це дуже великий бар’єр, коли людина приходить, а в неї англійська мова на нулі. У нас інтерн має знати хоча б на рівні pre-intermediate”, – зазначає він. “Взагалі немає великої кореляції між рівнем освіти та успіхом в IT. Я знаю людей, які зовсім без профільної освіти, які по Youtube, Coursera чи Prometheus самі навчалися, у них шикарний рівень, і вони швидко виросли”.

Досвідчені програмісти можуть розраховувати на зарплату у кілька тисяч доларів. Класифікатор затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 327 від 28 липня 2010 року і є обов’язковим для застосування у трудових відносинах. Так, Класифікатору мають відповідати назви посад працівників, зазначені у штатному розписі, трудовій Труднощі розробки інтерфейсів для додатків і сайтів книжці та інших документах. У зв’язку із цим, відповідальна за ведення документації особа зобов’язана використовувати лише ті назви професій, які передбачені Класифікатором, або похідні від них. Коли ж виникають нові професії, не вказані в Класифікаторі, доводиться використовувати старі назви професій, що не відображають в повній мірі особливості роботи працівника.

Вже 5 років компанія реалізує власні освітні програми (IT-School та інші) та відкрила освітні курси при НТУУ КПІ. Світчери у компанії – це спеціалісти, які раніше працювали у фінансах, FMCG-секторі, консалтингу або аудиті. Зараз він вчить англійську, аби працювати з іноземними клієнтами, мріє керувати командою розробників або заснувати власний бізнес. Через 9 місяців Микола поїхав до Києва, спробував влаштуватися на роботу, але отримав п’ять відмов, і вирішив ще трохи повчитися.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *